Nepamirštamas rašytojos apsilankymas
Ketvirtadienį į Raudondvarį atvyko jame gyvenusi rašytoja ir žurnalistė Audronė Urbonaitė. Raudondvario bibliotekos globėja tapusiai viešniai netikėta buvo pasimatyti su senais pažįstamais: mokytojomis, klasiokėmis, netgi dailininku Andriumi Deltuva. Tie kurie atėjo, nepasigailėjo. Rašytoja atvirai kalbėjo apie savo vaikystę, drauges, mokyklą, į kurią nenorėjo eiti, apie keletą lemtingų jos gyvenimo įvykių, apie parašytas knygas. O taip pat papasakojo linksmų istorijų. Buvo perskaityti keli puslapiai iš rašytojos knygų.
Moteris pirmą sykį Raudondvaryje apsilankė jaunystėje. Anksčiau ji gyveno Kaune, o čia atvažiavo su mama, kuri dirbo Raudondvario institute. Prisimena vaikščiodavusi po pievas ir nueidavusi net iki Bariūnų. Jai patiko čia tvyranti tyla. Urbonaitė neslepia nesistengusi mokytis, nes tai jai nepatiko... Bet žurnalistė sutikusi žmonių, kurie buvo pavyzdžiu. Ir vienas iš jos autoritetų - čia gyvenęs rašytojas Rimantas Budrys. Ji į Budrį žiūrėjo kaip į stebuklą ir prisipažino net davusi jam paskaityti savo mažą kūrinį.
Ji pasakojo patekusi į laikraščio „Kalba Vilnius" redakciją savo pirmojo vyro tėvų dėka. Audronė Urbonaitė daug metų dirba „Lietuvos ryto" žurnaliste, o štai „Šiaurės Atėnų” laikraštyje rašė, jog jai „Žurnalistika - tik pratybos”. Savo pirmąją knygą „Posūkyje - neišlėk” ji parašė sulaukusi penkiasdešimties metų. Ji tvirtina nebijanti kritikos savo knygoms. Jei užklupęs vėžys jos nesustabdė, tai kodėl turėtų žmonės tai padaryti? Vėliau pasirodė knygos „Cukruota žuvis“, „Žydiškų daiktų kambarys“, „Mano Didžioji Nuodėmė, žurnalistika“.
Audronė Urbonaitė padovanojo savo ir kitų rašytojų knygų Raudondvario bibliotekai ir tapo šios bibliotekos globėja.
Jau keletą metų Lietuvos nacionalinė M.Mažvydo biblioteka įgyvendina projektą „Bibliotekos pažangai 2“, kurio metu visos Lietuvos bibliotekos raginamos prisijungti prie iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“. Bibliotekų darbuotojai kviečia žinomus žmones tapti bibliotekos, kurią jie dar vaikystėje lankė, globėjais. Kartu su bibliotekų darbuotojais jie kurs ir įgyvendins projektus vietos bendruomenėje. Pasak Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkės Audronės Simonavičienės, taip biblioteka prisijungia prie šios programos. O kadangi 2016-ieji yra ir Vietos bendruomenių metai, tad susitikimas buvo surengtas kartu su Raudondvario bendruomene.
Patricijos Rajackaitės tekstas
Raudondvario Žurnalistikos studija, 2016 m.
Leono Milčiaus nuotraukos